Pasternack PE3W02270-12
Part No.:
PE3W02270-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W02270-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Comments
PE3W02270-12 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
MCX Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz