Pasternack PE3W02547-24
Part No.:
PE3W02547-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W02547-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3W02547-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz