Pasternack PE3W03019-36
Part No.:
PE3W03019-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W03019-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:238
Comments
PE3W03019-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C