Pasternack PE3W03361-12
Part No.:
PE3W03361-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W03361-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO FAKRA
Shipping
Inventory:185
Comments
PE3W03361-12 Specifications
Style:
RP-TNC to Fakra
1st Connector:
RP-TNC Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
Fakra Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz