Pasternack PE3W03544-12
Part No.:
PE3W03544-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W03544-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO UHF
Shipping
Inventory:281
Comments
PE3W03544-12 Specifications
Style:
SMA to UHF
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
UHF Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-55
Cable Impedance:
53 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms