Pasternack PE3W03675/HS-60
Part No.:
PE3W03675/HS-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W03675/HS-60.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Shipping
Inventory:253
Comments
PE3W03675/HS-60 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C