Pasternack PE3W03859-24
Part No.:
PE3W03859-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W03859-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Comments
PE3W03859-24 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz