Pasternack PE3W03935-12
Part No.:
PE3W03935-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W03935-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:190
Comments
PE3W03935-12 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C