Pasternack PE3W04043/HS-12
Part No.:
PE3W04043/HS-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W04043/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Comments
PE3W04043/HS-12 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
MMCX Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C