Pasternack PE3W05857-72
Part No.:
PE3W05857-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W05857-72.pdf
Description:
HN Male to SC Male Cable 72 Inch
Comments
PE3W05857-72 Specifications
Style:
HN to SC
1st Connector:
HN Plug
2nd Connector:
SC Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-225
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C