Pasternack PE3W06032/HS-36
Part No.:
PE3W06032/HS-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W06032/HS-36.pdf
Description:
Mini UHF Female to N Male Cable
Shipping
Inventory:716
Comments
PE3W06032/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to UHF, Mini
1st Connector:
UHF, Mini Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms