Pasternack PE3W06055-48
Part No.:
PE3W06055-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W06055-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMC
Shipping
Inventory:214
Comments
PE3W06055-48 Specifications
Style:
SMA to SSMC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SSMC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz