Pasternack PE3W06109LF/HS-48
Part No.:
PE3W06109LF/HS-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W06109LF/HS-48.pdf
Description:
TNC Male Right Angle to TNC Fema
Comments
PE3W06109LF/HS-48 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C