Pasternack PE3W06410-24
Part No.:
PE3W06410-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W06410-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMC
Shipping
Inventory:116
Comments
PE3W06410-24 Specifications
Style:
SMA to SSMC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SSMC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-196
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
400 MHz