Pasternack PE3W06803-60
Part No.:
PE3W06803-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W06803-60.pdf
Description:
N Female Bulkhead to TNC Male Lo
Shipping
Inventory:479
Comments
PE3W06803-60 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C