Pasternack PE3W07712-48
Part No.:
PE3W07712-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W07712-48.pdf
Description:
SMA Male to MCX Plug Right Angle
Shipping
Inventory:512
Comments
PE3W07712-48 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C