Pasternack PE3W08775-72
Part No.:
PE3W08775-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W08775-72.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO FAKRA
Comments
PE3W08775-72 Specifications
Style:
MCX to Fakra
1st Connector:
Fakra Plug
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz