Pasternack PE3W09571-72
Part No.:
PE3W09571-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W09571-72.pdf
Description:
COAX CBL F-TYPE TO F-TYPE
Shipping
Inventory:542
Comments
PE3W09571-72 Specifications
Style:
F-Type to F-Type
1st Connector:
F-Type Plug
2nd Connector:
F-Type Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz