Pasternack PE3W10235-60
Part No.:
PE3W10235-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W10235-60.pdf
Description:
COAX CBL 1.85MM TO 2.92MM
Comments
PE3W10235-60 Specifications
Style:
1.85mm to 2.92mm
1st Connector:
1.85mm Plug
2nd Connector:
2.92mm Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
0.047" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
40 GHz