Pasternack PE3W10654-48
Part No.:
PE3W10654-48
Description:
SMA Male Right Angle to MCX Plug
Shipping
Inventory:954
Comments
PE3W10654-48 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz