Pasternack PE3W10825-48
Part No.:
PE3W10825-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W10825-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:883
Comments
PE3W10825-48 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz