Pasternack PE3W10885-24
Part No.:
PE3W10885-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W10885-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO MCX
Comments
PE3W10885-24 Specifications
Style:
BNC to MCX
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
MCX Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz