Pasternack PE3W11428-48
Part No.:
PE3W11428-48
Description:
TNC Male to N Female Low Loss Ca
Shipping
Inventory:159
Comments
PE3W11428-48 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz