Pasternack PE3W11978/HS-36
Part No.:
PE3W11978/HS-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W11978/HS-36.pdf
Description:
LC Male Right Angle to N Male Ca
Comments
PE3W11978/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to LC
1st Connector:
LC Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-214
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C