Pasternack PE3W14193/HS-48
Part No.:
PE3W14193/HS-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W14193/HS-48.pdf
Description:
N Male Straight to BNC Male Stra
Comments
PE3W14193/HS-48 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C