Pulse Electronics PF0464.683NLT
Part No.:
PF0464.683NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPF0464.683NLT.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 650MA 300MOHM SMD
Comments
PF0464.683NLT Specifications
Series:
PF0464NL
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)