Pulse Electronics PF0465.123NLT
Part No.:
PF0465.123NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPF0465.123NLT.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 1.7A 50 MOHM SMD
Comments
PF0465.123NLT Specifications
Series:
PF0465NL
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
26MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)