Pulse Electronics PF0465.393NLT
Part No.:
PF0465.393NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPF0465.393NLT.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 1A 128 MOHM SMD
Comments
PF0465.393NLT Specifications
Series:
PF0465NL
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
128mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)