Pulse Electronics PF0504.682NLT
Part No.:
PF0504.682NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPF0504.682NLT.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 9A 9.8 MOHM SMD
Comments
PF0504.682NLT Specifications
Series:
PF0504NL
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
20A
DC Resistance (DCR):
9.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.43mm)