Pulse Electronics PF0581.223NLT
Part No.:
PF0581.223NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPF0581.223NLT.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.7A 84 MOHM SMD
Comments
PF0581.223NLT Specifications
Series:
PF0581NL
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
84mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.406" L x 0.367" W (10.32mm x 9.32mm)
Height - Seated (Max):
0.174" (4.42mm)