Pulse Electronics PF0601.223NLT
Part No.:
PF0601.223NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPF0601.223NLT.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 740MA 230MOHM SMD
Comments
PF0601.223NLT Specifications
Series:
PF0601NL
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
740 mA
Current - Saturation (Isat):
740mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.272" L x 0.256" W (6.90mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)