Pulse Electronics PG0426.681NLT
Part No.:
PG0426.681NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPG0426.681NLT.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 15.5A 5.4MOHM SM
Comments
PG0426.681NLT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PG0426NL
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15.5 A
Current - Saturation (Isat):
25A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
5.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)