Thomas Research Products PLED120W-343-C0350-D
Part No.:
PLED120W-343-C0350-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPLED120W-343-C0350-D.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 114-343V 350MA
Comments
PLED120W-343-C0350-D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Thomas Research Products
Series:
PLED120W
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
114 ~ 343V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
120 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Features:
OCP, OVP, SCP
Ratings:
IP66, NEMA 6
Operating Temperature:
Efficiency:
92%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
7.60" L x 2.33" W x 1.47" H (193.0mm x 59.2mm x 37.3mm)