Thomas Research Products PLED96W-036-C2660-D
Part No.:
PLED96W-036-C2660-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPLED96W-036-C2660-D.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 2.66A
Comments
PLED96W-036-C2660-D Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
12 ~ 36V
Current - Output (Max):
2.66A
Power (Watts):
96 W
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Efficiency:
89%
Size / Dimension:
5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)