Thomas Research Products PLED96W-069-C1400-D
Part No.:
PLED96W-069-C1400-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPLED96W-069-C1400-D.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 23-69V 1.4A
Comments
PLED96W-069-C1400-D Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
23 ~ 69V
Current - Output (Max):
1.4A
Power (Watts):
96 W
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Efficiency:
91%
Size / Dimension:
5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)