Thomas Research Products PLED96W-092-C1050-D
Part No.:
PLED96W-092-C1050-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPLED96W-092-C1050-D.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 31-92V 1.05A
Comments
PLED96W-092-C1050-D Specifications
Series:
PLED96W
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
31 ~ 92V
Current - Output (Max):
1.05A
Power (Watts):
96 W
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Efficiency:
91%
Size / Dimension:
5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)