Thomas Research Products PLED96W-274-C0350-D
Part No.:
PLED96W-274-C0350-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPLED96W-274-C0350-D.pdf
Description:
LED DRIVR CC AC/DC 92-274V 350MA
Comments
PLED96W-274-C0350-D Specifications
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
92 ~ 274V
Current - Output (Max):
350mA
Power (Watts):
96 W
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Efficiency:
92%
Size / Dimension:
5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)