Pulse Electronics PM2206.471NLT
Part No.:
PM2206.471NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM2206.471NLT.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 17A 6.2MOHM SMD
Comments
PM2206.471NLT Specifications
Series:
PM2206.XXXNLT
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
17 A
Current - Saturation (Isat):
28A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
6.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.081" (2.05mm)