Pulse Electronics PM4346.681NLT
Part No.:
PM4346.681NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4346.681NLT.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 34A 1.7 MOHM SMD
Comments
PM4346.681NLT Specifications
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
34 A
Current - Saturation (Isat):
54A
DC Resistance (DCR):
1.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)