Pulse Electronics PM4346.821NLT
Part No.:
PM4346.821NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4346.821NLT.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 31A 2.1 MOHM SMD
Comments
PM4346.821NLT Specifications
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
31 A
Current - Saturation (Isat):
52A
DC Resistance (DCR):
2.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)