Pulse Electronics PM4346.822NLT
Part No.:
PM4346.822NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4346.822NLT.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 9.5A 22.5MOHM SM
Comments
PM4346.822NLT Specifications
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
22.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)