Pulse Electronics PM4546.121NLT
Part No.:
PM4546.121NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4546.121NLT.pdf
Description:
INDMOLDED POWDER4.7X4.31X1.2 MAX
Comments
PM4546.121NLT Specifications
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
10.5 A
Current - Saturation (Isat):
23A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
6.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)