Pulse Electronics PM4546.151NLT
Part No.:
PM4546.151NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4546.151NLT.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 10A 6.8 MOHM SMD
Comments
PM4546.151NLT Specifications
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
21.5A
DC Resistance (DCR):
6.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)