Pulse Electronics PM4546.153NLT
Part No.:
PM4546.153NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4546.153NLT.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 1.05A 610MOHM SMD
Comments
PM4546.153NLT Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.05 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
610mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)