Pulse Electronics PM4547.221NLT
Part No.:
PM4547.221NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4547.221NLT.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 7A 17 MOHM SMD
Comments
PM4547.221NLT Specifications
Series:
PM4547
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
10.8A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)