Pulse Electronics PM4547.222NLT
Part No.:
PM4547.222NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4547.222NLT.pdf
Description:
INDMOLDED POWDER3.8X3.4X1.5 MAX
Comments
PM4547.222NLT Specifications
Series:
PM4547
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
98mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)