Pulse Electronics PM4547.561NLT
Part No.:
PM4547.561NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4547.561NLT.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 5A 33 MOHM SMD
Comments
PM4547.561NLT Specifications
Series:
PM4547
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
7.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)