Pulse Electronics PM4547.822NLT
Part No.:
PM4547.822NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM4547.822NLT.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.3A 468MOHM SMD
Comments
PM4547.822NLT Specifications
Series:
PM4547
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
468mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)