Pulse Electronics PM5405.223NLT
Part No.:
PM5405.223NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM5405.223NLT.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 4.5A 99 MOHM SMD
Comments
PM5405.223NLT Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
99mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)