Pulse Electronics PM5449.221NLT
Part No.:
PM5449.221NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPM5449.221NLT.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 30A 1.8MOHM SMD
Comments
PM5449.221NLT Specifications
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
55A
DC Resistance (DCR):
1.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)